Vol vertrouwen naar Koog a/d Zaan

Het einde van de reguliere competitie nadert, met nog slechts drie speelrondes te gaan, en de strijd om de bovenste vier plekken is nog allesbehalve beslist. Er liggen kansen voor vijf ploegen om zich te kwalificeren voor de play-offs, en de komende wedstrijden zullen de doorslag geven wie op welke plek zal eindigen.

Fortuna/Ruitenheer heeft afgelopen zaterdag een belangrijke stap gezet door overtuigend te winnen van PKC/Vertom. De 30-24 zege, waarbij de ploeg vooral in de tweede helft zijn klasse toonde, was een bewijs van de veerkracht van het team van Folkerts en Preuninger. Door deze overwinning heeft Fortuna/Ruitenheer zich definitief geplaatst voor de play-offs. Dankzij het verlies van de huidige nummer 2, LDODK/Rinsma Modeplein, tegen DOS’46/VDK Groep, staan de Fortunezen nu drie punten voor op de nummer twee. De top twee is dus nog steeds in eigen handen, maar met een pittig programma voor de boeg is elke stap richting die positie cruciaal.

Fortuna/Ruitenheer liet tegen PKC/Vertom zien dat het team niet alleen tegen lagere geklasseerde ploegen gemakkelijk de korf weet te vinden. Nik van der Steen was met zijn tien goals vanuit alle hoeken van het veld een ware kracht in de aanval, maar ook de korte kansen van Laura van der Linden drukten een stempel op de wedstrijd. Wouter Wildschut, eerder die middag uitgeroepen tot Speler van de Maand februari, trakteerde het publiek ook op prachtige goals. Die aanvallende kracht is komend weekend opnieuw cruciaal, want de tegenstander KZ/Keukensale.com strijdt ondanks een wisselvallig seizoen nog volop mee om een play-offplek en blijft daardoor een gevaarlijke uitdager.

De ploeg uit Koog a/d Zaan heeft in de laatste vier speelrondes wisselende resultaten geboekt. Afgelopen weekend kwamen de Koogers moeizaam tot een overwinning tegen Unitas/Perspectief (20-23), een week eerder werd van DVO/Transus verloren (21-18). KZ/Keukensale.com was echter wel in staat om in eigen huis PKC/Vertom te verslaan (28-21), een week nadat zij ruim verslagen werden door DOS’46/VDK Groep (35-19). De inconsistente vorm maakt KZ een onvoorspelbare tegenstander, maar in eigen huis, gesteund door het eigen publiek, zal het team alles op alles zetten om de winst te behalen.

Fortuna/Ruitenheer zal echter niet zomaar worden verrast. De Delftenaren hebben in de vorige onderlinge ontmoeting in eigen huis al bewezen dat ze in staat zijn het KZ/Keukensale.com moeilijk te maken. Vooral de verdedigende druk op de dames van KZ was in die wedstrijd een sleutel tot succes. Het mannenduo Van Elburg – Van der Steen was toen onstuitbaar, goed voor samen 14 van de 25 doelpunten, en Fortuna zal deze aanvallende kracht weer willen laten zien.

Zaterdag zal het naar verwachting spannend worden, maar de Delftenaren zullen ernaar streven om hun goede vorm door te trekken en een belangrijke stap richting het thuisvoordeel in de play-offs te zetten. Ook de steun van de Fortuna-supporters, die massaal naar Koog a/d Zaan zullen afreizen, zal ongetwijfeld een extra motivatie zijn voor het team. Het is duidelijk: de kaarten zijn nog niet geschud, maar Fortuna/Ruitenheer lijkt goed op weg naar het behalen van hun doel. Laten we er met z’n allen voor zorgen dat Topsportcentrum de Koog rood-wit kleurt!

Tot zaterdag!

Lees meer nieuws