Kom ons vlaggenschip zaterdag aanmoedigen tegen PKC/Vertom

Zaterdag staat er weer een klassieker op het programma, kersvers Europees kampioen PKC/Vertom komt op bezoek in de Fortunahal. Fortuna bezet op dit moment de tweede plaats. De ploeg uit Papendrecht staat momenteel vijfde en heeft één wedstrijd minder gespeeld.

Beide ploegen begonnen deze competitie met wat malheur in personele zin. Zita Schröder en Brett Zuijdwegt waren niet inzetbaar, maar zijn inmiddels weer op de weg terug. Bij Fortuna ontbraken Daan Preuninger en Nik van der Steen vanaf het begin en draaien sinds kort weer mee. Helaas kwamen de pechduivel en het griepvirus nog even op bezoek aan de Adri Boslaan en moesten Jessica Lokhorst, Fleur Hoek en Wouter Wildschut de wedstrijd tegen HKC/Creon Kozijnen aan zich voorbij laten gaan.

PKC kent een voor hun doen grillig seizoen. De in 2025 90 jaar oud geworden vereniging staat meestal in deze fase van de competitie fier op kop met nauwelijks verliespunten en een torenhoog doelsaldo. Dat valt dit jaar wat tegen. De maximaal toegestane hoeveelheid verliespunten lijkt nu al bereikt. Gelukkig is het team nu weer compleet. Dus de zegetocht naar de finale kan en moet nu in gang gezet worden. Want ja, je wordt maar één keer 90 en dat mag best opgefleurd worden met een kampioenschap. De Europacup is alvast maar binnen.

De ploeg van scheidend trainersduo Jennifer Tromp en Wim Scholtmeijer is natuurlijk een niet te onderschatten tegenstander. De ploeg heeft veel mogelijkheden om te variëren in de aanval en eigenlijk kan iedereen scoren. De reboundkracht is aanwezig, zodat er veel herhaald kan worden en het tempo hoog kan blijven. Saillant detail is echter dat PKC bij Blauw-Wit het nakijken had en laat dat nou net de ploeg zijn, waar het qua verliespunten mee gelijk staat. Verlies laat PKC zich niet nog eens gebeuren en het team is op het juiste moment fit om in topvorm te geraken en door te knallen naar de finale.

Dat brengt ons op de uitwedstrijd van Fortuna bij Blauw-Wit. Want ook de ploeg van Damien Folkerts en Joost Preuninger schoot zich danig in de voet in Amsterdam. Bij winst zou de stand op de ranglijst een stuk aantrekkelijker zijn geweest en eigenlijk al een voorbode voor een plaats in de kruisfinales kunnen zijn. Gelukkig pakten de Delftenaren de draad weer op tegen HKC/Creon Kozijnen, waarvan, zonder heel goed te hoeven spelen, de overwinning werd binnengehaald en de tweede plek op de ranglijst werd vastgehouden.

De uitwedstrijd tegen PKC/Vertom ging verloren met 24-22. Coach Damien Folkerts gaf later het gevoel van menigeen weer dat er die wedstrijd meer ingezeten had. Dit treffen vond in de beginfase van de competitie plaats met de personele hinder zoals bovenaan in deze voorbeschouwing is beschreven. Op het moment van schrijven is nog niet bekend hoe druk het is in de Delftse ziekenboeg. Laten we hopen dat iedereen inzetbaar is.

Het onderling resultaat tussen beide ploegen kan later van belang zijn voor de eindrangschikking en hiermee bepalend voor de te treffen kruisfinalist. DVO maakt de grootste kans op het thuisvoordeel en dat zie ik ze ook wel behalen. Dan is er nog één plek over voor thuisvoordeel en dat is als je tweede wordt. Bij Delfts verlies komt PKC langszij en hebben zij het gunstige onderlinge resultaat. Fortuna zal willen winnen en het liefst met drie doelpunten of meer.

17:45 uur Fortuna 2 – PKC/Vertom 2

19:30 uur Fortuna 1 – PKC/Vertom 1

De selectie kan dit weekend goede zaken doen met het oog op de play-offs, dus laten we de Fortuna-hal rood-wit kleuren!

Tot zaterdag!

Tickets

Kaarten voor deze wedstrijd zijn alleen online te koop en niet meer aan de deur.  Tickets voor Fortuna-leden zijn hier te koop. Tickets voor PKC-leden zijn hier te koop.

KNKV-legitimatiehouders hebben alleen toegang op vertoon van hun KNKV-bondspas (via de Sportlinkapp) én moeten zich vooraf aanmelden via: klmanager@fortuna-korfbal.nl

Lees meer nieuws